23 stycznia 2015 ~ 0 Comments

Czy widniejący w BIK mają perspektywę na dostanie pożyczki?

KRD, a więc Krajowy Rejestr Długów to baza informacji na temat osób, jakich suma zadłużeń jest wyższa niż 200 złotych. Niestety, życie bywa nieprzewidywalne i nie wszystko można rzeczywiście bardzo szczegółowo zaplanować. Czasem, w trakcie zaciągania kredytu, pożyczki czy innego zobowiązania finansowego, posiada się wystarczająco dobrą sytuację finansową, a wystarczy zwolnienie z pracy lub poważna choroba, żeby zaczęły się nawarstwiać problemy ze spłatą bieżących rachunków. Niestety, większość banków, udzielając kredytów bądź pożyczek, sprawdza bazę informacji KRD oraz osoby, które są w niej obecne mogą mieć dość duże problemy z otrzymaniem stosownego wsparcia. Czy to uniemożliwia otrzymania pożyczki?

Jedna z najbardziej ciekawych alternatyw to http://finansowaparabola.pl/wp-content/uploads/2013/11/umowa-czytanie-warunkow-272×200.jpg. Dzisiaj coraz więcej firm pożyczkowych decyduje się na udzielanie podobnych pożyczek, jako że są świadome tego, że zapotrzebowanie rynku na tego rodzaju usługi jest rzeczywiście bardzo duże. Naturalnie, zanim podejmie się docelową decyzję, warto porównać oferty poszczególnych parabanków, by mieć gwarancję, że wybiera się najbardziej atrakcyjną ofertę. Wybór pożyczki pozabankowej jest rozwiązaniem bezpiecznym, jako że funkcjonowanie takich firm podlega polskiemu prawu. Istnieje poza tym inna alternatywa, a więc możliwość starania się o pożyczki prywatne, proponowane przez określone osoby. Takich pożyczek można współcześnie szukać na przykład w internecie, na specjalnych forach. To pożyczkodawca oraz klient ustalają wspólnie warunki spłaty i oprocentowanie pożyczanej kwoty. Tego rodzaju rozwiązanie odznacza się dzisiaj dość dużym zainteresowaniem i stopniowo zyskuje coraz większą popularność.
Reasumując, jeżeli jest się wpisanym do Krajowego Rejestru Długów, warto zastanowić się nad pożyczkami prywatnymi oraz pożyczkami parabanków. Oba rozwiązania mogą być dość korzystne pod względem finansowym, w zależności od tego, jaką ofertę ostatecznie się wybrało. Asortyment na nowoczesnym rynku jest jednak na tyle szeroki, że każdy bez większych kłopotów na pewno znajdzie rozwiązanie stosowne dla siebie i dopasowane do posiadanych potrzeb.

Leave a Reply