23 czerwca 2016 ~ 0 Comments

Ciekawa pożyczka z komornikiem

W momencie, gdy komornik przejmie wierzytelność, sytuacja osoby zadłużonej jest niesłychanie trudna. Często dochodzi do zablokowania konta bankowego, a również pojawia się dodatkowy koszt akcji komorniczych. Czy w tej sytuacji wciąż można otrzymać pożyczkę?

Okazuje się, że nie jest to niewykonalne. Aczkolwiek zdecydowanie trudniej będzie uzyskać dofinansowanie w organizacjach bankowych, które w zasadzie sprawdzają jednostki ubiegające się o pożyczkę lub kredyt pod kątem BIK, lub KRD. Stanowczo łatwiej będzie pozyskać wsparcie finansowe w agencjach pozabankowych. Jednak w tym wypadku trzeba się liczyć z tym, że procent może być wyższy .
Dzieje się tak z tej przyczyny, że pożyczki z komornikiem są wierzytelnością o powiększonym ryzyku z racji tego, że dłużnik nie wywiązuje się z systematycznego opłacania swoich świadczeń. Biorąc pod uwagę zobowiązania w agencjach pozabankowych, można zwrócić uwagę, że uda się uzyskać zarówno niewielką kwotę, jak i taką do wielkości 3 a także czterech tysięcy. Nie każda taka agencja oferuje jednak podobne reguły zwrotu.

Skutkiem tego też przed dostaniem dofinansowania powinno się dokładnie zapoznać się z wymogami umowy, a także z czasem spłaty. Warto też zweryfikować, czy istnieje możliwość zawieszenia zwrotu, gdyby zaszły jakieś komplikacje. Najwięcej zobowiązań jest proponowanych na krótki termin, czyli na maksymalnie trzydzieści dni. Zdarzają się jednak i takie produkty finansowe, które wolno spłacić w ciągu pół lub w ciągu roku, mogąc wówczas liczyć na bardziej korzystne, niewielkie raty.

Comments are closed.